The Hardkiss

The Hardkiss

Stadion Miejski STAL Rzeszów

To jedyny tego rodzaju Ukraiński zespół, który profesjonalnie łączy muzykę w stylu rock/pop/glem/elektro z prezentacją wizualną, nutą teatru i wyjątkowymi efektami świetlnymi. Pisali już o nich m.in. NY Times czy NME. Utwory wykonują zarówno w języku angielskim jak i w ukraińskim. Muzyka zespołu jest nowoczesna a charakterystyczna wokalistka zespołu Julia ze swoim mocnym głosem powraca do korzeni przodków, gór, Karpat tworząc tym samym niepowtarzalną, etniczną atmosferę z domieszką muzyki rockowej. Każdy występ zespołu są niezwykle szczegółowo dopracowane pod każdym względem – ubrania, fryzury, dźwięk, światło.

W 2012 roku The Hardkiss został nominowany do międzynarodowej nagrody MTV EMA, jak również do ukraińskiej najważniejszej nagrody muzycznej – YUNA, gdzie wygrali w dwóch kategoriach – Najlepszy Debiut oraz Najlepszy Teledysk (Make-up).  W kolejnym roku zespół został twarzą i głosem PEPSI na Ukrainie oraz został kolejny raz nominowany do nagrody YUNA, tym razem w kategorii Najlepszy Zespół. Występowali jako headliner największego Tour Pepsi Stars of Now. W muzycznym podsumowaniu 2014 roku zespół otrzymał jednocześnie dwie nagrody YUNA: za najlepszy utwór „STONES” i najlepszą płytę „Stones and Honey”.  W tym roku zespół wziął udział w krajowych eliminacjach Eurowizji 2016. Ich propozycja -„Helpless” zajęła drugie miejsce. W tym roku zespół obchodzi już swoje 5-lecie. Oczywiście poza świętowaniem na ESK 2016 zaplanowany jest także wielki koncert w Kijowie, a później trasa koncertowa obejmująca nie tylko Ukrainę, ale także inne kraje.

The Hardkiss tworzą: Julia Sanina – wokalistka będąca zarówno głównym kompozytorem jak i autorem tekstów projektu, Valerii Bebko – odpowiadający za partie gitary, jest również producentem wideo, Kreechy – perkusista, Vitalij Onyskievich – klawiszowiec, Roman Skorobahatko – gitarzysta. Julia Sanina weszła do listy Forbes (UA) 30 obywateli Ukrainy, który osiągnęli sukces do 30-lat. Zespół występował między innymi na festiwalu Midem, Park Live, Koktebel Jazz Festiwal, a także pracował na jednej scenie z The Prodigy, Deftones, Skillet, Hurts, Solane Knowles.

Project

01: