Piotr Rogucki

Piotr Rogucki

Stadion Miejski STAL Rzeszów

Wokalista, tekściarz i frontman łódzkiego zespołu rockowego Coma. Karierę sceniczną rozpoczął śpiewając piosenki swojego autorstwa na przeglądach i festiwalach.  Piotr Rogucki to ogromny pokład scenicznej charyzmy. W swoich występach łączy ze sobą elementy poezji, rocka i teatru tworząc niepowtarzalne spektakle muzyczne.

Na swoim koncie ma kolaboracje z uznanymi artystami rodzimej i zagranicznej sceny muzycznej,
między innymi nagrany wspólnie z holenderską grupą Within Temptation utwór  „Whole World is Watching”. Zdobywca licznych prestiżowych nagród na festiwalach piosenki artystycznej, w tym między innymi:
2 nagroda na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie 2002, Grand Prix Festiwalu Piosenki Aktorskiej Wrocław 2004, Grand Prix Festiwalu Spotkania Zamkowe w Olsztynie 2004. Jest zdobywcą Fryderyków za najlepszy album rockowy w latach 2004, 2006, 2009, 2011, oraz Fryderyka za wokalistę roku 2011. Jest także  laureatem nagrody imienia Grzegorza Ciechowskiego. Najnowsze solowe wydawnictwo artysty to płyta „J. P. Śliwa” z 2015. Jest to koncept album będący swoistym eksperymentem społecznym, balansującym na granicy muzyki rockowej, sztuki teatralnej i medialnego mainstreamu. Na swoim osobistym fanpage na Facebook ma blisko 180 tysięcy fanów.

Project

01: